KODI Main - en to el_GR translation catalogue (134 entries)

[ctx: #31000]
en: Change your
el_GR: Αλλαγή

[ctx: #31001]
en: GAMES
el_GR: ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ

[ctx: #31003]
en: Power options
el_GR: Επιλογές Ενέργειας

[ctx: #31004]
en: Working...
el_GR: Απασχολημένο...

[ctx: #31005]
en: Hide information
el_GR: Απόκρυψη πληροφοριών

[ctx: #31006]
en: View options
el_GR: Επιλογές προβολής

[ctx: #31007]
en: Video process information
el_GR: Πληροφορίες διεργασίας βίντεο

[ctx: #31008]
en: Full screen
el_GR: Πλήρης οθόνη

[ctx: #31009]
en: Total duration
el_GR: Συνολική διάρκεια

[ctx: #31010]
en: Hardware decoding
el_GR: Αποκωδικοποίηση υλικού

[ctx: #31011]
en: Inactive
el_GR: Ανενεργό

[ctx: #31012]
en: Decoder
el_GR: Αποκωδικοποιητής

[ctx: #31013]
en: Audio process information
el_GR: Πληροφορίες διεργασίας ήχου

[ctx: #31014]
en: Memory used
el_GR: Μνήμη σε χρήση

[ctx: #31015]
en: Minute
el_GR: Λεπτό

[ctx: #31023]
en: Playing
el_GR: Αναπαραγωγή

[ctx: #31024]
en: Page
el_GR: Σελίδα

[ctx: #31025]
en: Items
el_GR: Αντικείμενα

[ctx: #31026]
en: Misc options
el_GR: Διάφορες επιλογές

[ctx: #31027]
en: Location
el_GR: Τοποθεσία

[ctx: #31028]
en: Poster wrap
el_GR: Αφίσες

[ctx: #31031]
en: Pic thumbs
el_GR: Μικρογραφίες

[ctx: #31032]
en: Image wrap
el_GR: Εικόνες

[ctx: #31033]
en: Info
el_GR: Πληροφορίες

[ctx: #31039]
en: Actions
el_GR: Ενέργειες

[ctx: #31040]
en: Now playing
el_GR: Τώρα εκτελείται

[ctx: #31042]
en: PLAYING
el_GR: ΑΝΑΠΑΡΑΓΩΓΗ

[ctx: #31043]
en: PAUSED
el_GR: ΠΑΥΣΗ

[ctx: #31044]
en: FAST FORWARD
el_GR: ΜΠΡΟΣΤΑ

[ctx: #31045]
en: REWIND
el_GR: ΠΙΣΩ

[ctx: #31046]
en: SEEKING
el_GR: ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ

[ctx: #31048]
en: Visualisation presets
el_GR: Προεπιλογές οπτικοποίησης

[ctx: #31049]
en: End time
el_GR: Χρόνος Λήξης

[ctx: #31050]
en: Sort: Ascending
el_GR: Ταξ.: Αύξουσα

[ctx: #31051]
en: Sort: Descending
el_GR: Ταξ.: Φθίνουσα

[ctx: #31055]
en: Open playlist
el_GR: Άνοιγμα λίστας αναπ/γής

[ctx: #31056]
en: Save playlist
el_GR: Αποθήκευση λίστας αναπ/γής

[ctx: #31057]
en: Close playlist
el_GR: Κλείσιμο λίστας αναπ/γής

[ctx: #31058]
en: System music files
el_GR: Μουσικά αρχεία συστήματος

[ctx: #31059]
en: Current playlist
el_GR: Τρέχουσα λίστα αναπ/γής

[ctx: #31061]
en: Current selected
el_GR: τρέχον επιλεγμένο

[ctx: #31101]
en: Home screen options
el_GR: Επιλογές Αρχικής Οθόνης

[ctx: #31102]
en: Background
el_GR: Φόντο

[ctx: #31103]
en: Show "Paused" in picture slideshow
el_GR: Εμφάνιση "Παύση" προβολής σλάιντ εικόνων

[ctx: #31104]
en: Play trailers in a window [COLOR=grey3](Video information dialogue only)[/COLOR]
el_GR: Αναπαραγωγή τρέιλερ σε παράθυρο [COLOR=grey3](Πληροφορίες βίντεο διαλόγου μόνο)[/COLOR]

[ctx: #31106]
en: Miscellaneous options
el_GR: Διάφορες επιλογές

[ctx: #31107]
en: Hide flagging read from video filenames [COLOR=grey3](e.g. Blu-ray, HD-DVD)[/COLOR]
el_GR: Απόκρυψη των αναγνώσιμων σημαιών από τα ονόματα αρχείων βίντεο [COLOR=grey3](π.χ Blu-ray, HD-DVD)[/COLOR]

[ctx: #31108]
en: Hide main menu buttons
el_GR: Απόκρυψη πλήκτρων κυρίου μενού

[ctx: #31109]
en: Enable custom background
el_GR: Ενεργοποίηση προσαρμοσμένου φόντου

[ctx: #31110]
en: Background path:
el_GR: Διαδρομή φόντου:

[ctx: #31111]
en: Hide
el_GR: Απόκρυψη

[ctx: #31112]
en: Options
el_GR: Επιλογές

[ctx: #31116]
en: Show recently added albums
el_GR: Εμφάνιση πρόσφατων προσθέσεων άλμπουμ

[ctx: #31117]
en: Show recently added videos
el_GR: Εμφάνιση πρόσφατων προσθέσεων βίντεο

[ctx: #31119]
en: Hide background fanart
el_GR: Απόκρυψη φόντου fanart

[ctx: #31122]
en: Hide EPG if RDS is present on channel window
el_GR: Απόκρυψη EPG αν το RDS είναι στο παράθυρο καναλιών

[ctx: #31124]
en: Show background "Now playing" video
el_GR: Εμφάνηση φόντου βίντεο που "Αναπαραγωγή σε εκτέλεση"

[ctx: #31125]
en: Show background "Now playing" visualisation
el_GR: Εμφάνηση φόντου οπτικοποίησης που "Αναπαραγωγή σε εκτέλεση"

[ctx: #31128]
en: Lyrics
el_GR: Στίχοι

[ctx: #31129]
en: Hide fanart in full screen visualisation
el_GR: Απόκρυψη fanart σε πλήρης οθόνη απτικοποίηση

[ctx: #31132]
en: Lyrics add-on
el_GR: Add-on στοίχων

[ctx: #31134]
en: Home page "Videos" submenu
el_GR: Υπομενού "Βίντεο" κύριας σελίδας

[ctx: #31135]
en: Home page "Music" submenu
el_GR: Υπομενού "Μουσική" κύριας σελίδας

[ctx: #31136]
en: Home page "Pictures" submenu
el_GR: Υπομενού "Φωτογραφίες" κύριας σελίδας

[ctx: #31140]
en: Music OSD
el_GR: Aπεικόνιση οθόνης (OSD) Μουσικής

[ctx: #31142]
en: Settings level
el_GR: Επίπεδο ρυθμίσεων

[ctx: #31200]
en: Shortcuts
el_GR: Συντομεύσεις

[ctx: #31203]
en: Choose your song
el_GR: Επιλογή τραγουδιού

[ctx: #31205]
en: Lyrics source
el_GR: Προέλευση στίχων

[ctx: #31206]
en: Found
el_GR: Βρέθηκαν

[ctx: #31207]
en: Find more items
el_GR: Εύρεση περισσότερων αντικειμένων

[ctx: #31208]
en: Upcoming episodes
el_GR: Ανερχόμενα επεισόδια

[ctx: #31300]
en: Current temperature
el_GR: Τρέχουσα θερμοκρασία

[ctx: #31301]
en: Last updated
el_GR: Τελευταία ανανέωση

[ctx: #31303]
en: Data provider
el_GR: Πηγή δεδομένων

[ctx: #31308]
en: Movie details
el_GR: Πληροφορίες ταινίας

[ctx: #31309]
en: Memory used:
el_GR: Χρήση μνήμης:

[ctx: #31310]
en: Track number
el_GR: Αριθμός κομματιού

[ctx: #31319]
en: Selected profile
el_GR: Επιλεγμένο Προφίλ

[ctx: #31320]
en: Last logged in
el_GR: Τελευταία σύνδεση

[ctx: #31322]
en: Aired
el_GR: Πρώτη Προβολή

[ctx: #31325]
en: Playlist options
el_GR: Επιλογές λίστας αναπ/γής

[ctx: #31326]
en: Created
el_GR: Δημιουργήθηκε

[ctx: #31327]
en: Resolution
el_GR: Ανάλυση

[ctx: #31328]
en: Recently added
el_GR: Πρόσφατη προσθήκη

[ctx: #31329]
en: [B]Timer set![/B] [COLOR=grey2] - System auto shutdown in[/COLOR]
el_GR: [B]Ορίστηκε χρονοδιακόπτης![/B] [COLOR=grey2] - Τερματισμός συστήματος σε[/COLOR]

[ctx: #31330]
en: Click button to play[CR][CR]movie trailer
el_GR: Επιλογή πλήκτρου για αναπαραγωγή[CR][CR]τρέιλερ ταινίας

[ctx: #31331]
en: Album details
el_GR: Λεπτομέρειες Άλμπουμ

[ctx: #31351]
en: Pause
el_GR: Παύση

[ctx: #31352]
en: Stop
el_GR: Διακοπή

[ctx: #31353]
en: Fast forward
el_GR: Μπροστά

[ctx: #31354]
en: Rewind
el_GR: Πίσω

[ctx: #31355]
en: Movie menu
el_GR: Μενού Ταινιών

[ctx: #31356]
en: Download subtitles
el_GR: Λήψη Υποτίτλων

[ctx: #31360]
en: Watch as 2D
el_GR: Προβολή ως 2D

[ctx: #31361]
en: Change mode
el_GR: Αλλαγή λειτουργίας

[ctx: #31362]
en: Enabled
el_GR: Ενεργό/ή

[ctx: #31390]
en: Skin default
el_GR: Προεπιλογή αμφίεσης

[ctx: #31391]
en: Skin default with no caps
el_GR: Προεπιλογή αμφίεσης χωρίς Κεφαλαία

[ctx: #31392]
en: Arial based
el_GR: Βασισμένη σε Arial

[ctx: #31411]
en: First run help...
el_GR: Αρχική βοήθεια....

[ctx: #31412]
en: This tab signifies that there is a menu off to the side of this window that contains extra options for this section. To access the menu, navigate to the left with your remote control or keyboard or place your mouse pointer over the tab. [CR][CR]Click "OK" to close this dialogue. It will not appear again.
el_GR: Αυτή η ετικέτα δηλώνει ότι υπάρχει ένα μενού στο πλάι του παραθύρου, με επιπλέον επιλογές. Για να το ανοίξετε επιλέξτε το αντίστοιχο πλήκτρο κατεύθυνσης ή μεταφέρετε εκεί το ποντίκι σας.[CR][CR]Επιλέξτε 'Επιλογή' για να κλείσει αυτό το παράθυρο. Δε θα εμφανιστεί ξανά.

[ctx: #31413]
en: Local subtitle available
el_GR: Διαθέσιμος υπότιτλος τοπικά

[ctx: #31420]
en: Login
el_GR: Σύνδεση

[ctx: #31421]
en: Select your Kodi user profile[CR]to login and continue
el_GR: Επιλέξτε προφίλ χρήστη για το Kodi[CR]για να συνδεθείτε και να συνεχίσετε

[ctx: #31422]
en: Show or hide the login screen at startup.
el_GR: Εμφάνιση ή απόκρυψη της οθόνης σύνδεσης κατά την εκκίνηση.

[ctx: #31423]
en: Select the profile that will be used at startup when the login screen is disabled.
el_GR: Επιλογή του προφίλ που θα χρησιμοποιηθεί κατά την εκκίνηση αν έχει απενεργοποιηθεί η οθόνη σύνδεσης.

[ctx: #31501]
en: Scheduled time
el_GR: Προγραμματισμένη Ώρα

[ctx: #31502]
en: TV
el_GR: Τηλεόραση

[ctx: #31503]
en: Add group
el_GR: Προσθήκη Γκρουπ

[ctx: #31504]
en: Rename group
el_GR: Μετονομασία Γκρουπ

[ctx: #31505]
en: Delete group
el_GR: Διαγραφή Γκρουπ

[ctx: #31506]
en: Available[CR]Groups
el_GR: Διαθέσιμα[CR]Γκρουπ

[ctx: #31509]
en: Channel group
el_GR: Γκρουπ Καναλιών

[ctx: #31510]
en: Timer set
el_GR: Ορισμός Χρονοδιακόπτη

[ctx: #31511]
en: Channel options
el_GR: Επιλογές Καναλιού

[ctx: #31901]
en: 36-hour forecast
el_GR: 36ωρη πρόγνωση

[ctx: #31902]
en: Hourly forecast
el_GR: Ωριαία Πρόγνωση

[ctx: #31903]
en: Weekend forecast
el_GR: Πρόγνωση Σαββατοκύριακου

[ctx: #31904]
en: Daily forecast
el_GR: Ημερήσια Πρόγνωση

[ctx: #31905]
en: Forecast
el_GR: Πρόγνωση

[ctx: #31909]
en: Fetching forecast info...
el_GR: Ανάκτηση πρόγνωσης καιρού...

[ctx: #31910]
en: Maps
el_GR: Χάρτες

[ctx: #31950]
en: WEATHER
el_GR: ΚΑΙΡΟΣ

[ctx: #31951]
en: PICTURES
el_GR: ΕΙΚΟΝΕΣ

[ctx: #31952]
en: TV
el_GR: Τηλεόραση

[ctx: #31953]
en: VIDEOS
el_GR: ΒΙΝΤΕΟ

[ctx: #31954]
en: MOVIES
el_GR: ΤΑΙΝΙΕΣ

[ctx: #31955]
en: TV SHOWS
el_GR: ΤΗΛ. ΣΕΙΡΕΣ

[ctx: #31956]
en: MUSIC
el_GR: ΜΟΥΣΙΚΗ

[ctx: #31958]
en: PLAY DISC
el_GR: ΑΝΑΠΑΡΑΓΩΓΗ ΔΙΣΚΟΥ

[ctx: #31959]
en: SYSTEM
el_GR: ΣΥΣΤΗΜΑ

[ctx: #31960]
en: RADIO
el_GR: ΡΑΔΙΟ

[ctx: #31963]
en: Profile name
el_GR: Όνομα προφίλ
